Маврово

  во

  Мечки секоја вечер ги превртуваат контејнерите во Галичник, затоа гледате слики од расфрлено ѓубре, велат од Месната заедница Галичник. Граѓани до нашата ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Шар Планина е блиску до прогласување за национален парк, вели министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и додава дека работат со некои ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Зоран Михајлов Во меѓувреме Лазар Лечиќ создава една нова генерација која има за цел – конечно да влезе во Првата лига. Во тој состав на Работнички, Књазев ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ ...
  сите 40 | | | веќе видена

  АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. АМСМ ...
  сите 43 | | | веќе видена

  АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози.За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Крајот на оваа работна недела во Македонија носи сончево време, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. ...
  сите 214 | | | веќе видена