Маврово

  во

   АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително внимателно управување со возилата, особено ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Охрид, 21. мај 2020 (Inpress) – Здружението на професори по италијански јазик деновиве покрена иницијатива за негова промоција во нашата држава со цел идните ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Обилниот дожд и ветерот присутни на подрачјето на Дебар, Река и Жупа во текот на ноќта и утринските часови предизвика помали одрони на патните правци во овој ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во судир на две возила, на регионален патен правец Маврови Анови – Дебар потешко повредено е едно лице.Сообраќајната несреќа била пријавена околу утрово 7:45 ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Авто мото сојузот на Македонија препорачува прилагодена брзина на движење и исклучително внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ клисурите, ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по наместа влажни коловози. Авто мото сојузот на Македонија препорачува прилагодена брзина на движење и ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Со половина милион евра, општина Маврово и Ростуше и националниот парк „Маврово“ ќе ги подобруваат туристичката понуда и достапноста на природните убавини во ...
  сите 40 | | | веќе видена