Маврово

  во

  Жителите на Дебар со радост ја примија денешната вест дека е излекуван и последниот случај со Ковид-19, чиј втор контролен тест се покажа негативен. „Тоа значи ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Жителите на Дебар со радост ја примија денешната вест дека е излекуван и последниот случај со „Ковид-19“, чиј втор контролен тест се покажа негативен. -Тоа ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Земјотрес попладнево ги вознемири жителите од поширокиот дебарски регион. Поради полицискиот час и подготовката на домаќинствата од исламска религија за ифтар ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Жителите на Дебар со радост ја примија денешната вест дека е излекуван и последниот случај со „Ковид-19″, чиј втор контролен тест се покажа негативен. -Тоа ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Легендата на македонската кошарка, Лазар Лечиќ даде свој коментар за последните случувања во нашата кошарка во однос на тоа како треба да се заокружи оваа ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Легендата на македонската кошарка, Лазар Лечиќ се огласи за „војната“ која се води помеѓу КФМ и МЗТ Скопје. Лечиќ изрази чудење зошто во едни вакви околности ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. ...
  сите 45 | | | веќе видена

  На патниот правец Кичево – Охрид кај село Врбјани денеска поради работи минирање во период од 12 до 15 часот сообраќајот ќе биде во прекин 10 до 15 минути. До ...
  сите 27 | | | веќе видена