Маврово

  во

  Поради сообраќајка, денеска од 15.43 часот во прекин е сообраќајот на регионалниот пат Кочани-Македонска Каменица, кај месноста викана Бања, пред село ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На тој начин, како што заклучи меѓуопштинскиот кризен штаб (Гостивар, Маврово-Ростуше и Врапчиште), би се помогнало во извесна мера и на малите бизниси. ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Работник при изведување градежни работи во двор во куќа во Маврово оштетил високонапонски подземни кабли и оставил без струја 120 куќи. Полицијата поднесе ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.З.(34) од с.Врбен – Маврово и Ростуша, поради постоење основи на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Александра Атанасовска почнала сериозно да се вљубува во готвењето во своите тинејџерски години. Растела во големо семејство во кое традицијата, храната и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Отворање на угостителските објекти, но да не примаат гости, а кафе баровите и чајџилниците да подготвуваат кафе и други напитоци и да ги продаваат по принципот ...
  сите 54 | | | веќе видена