Маврово

  во

  Скопјанец се повредил со ловна пушка додека пукал во мета заедно со пријателите. -Вчера во 21:35 часот во Полициското одделение Маврово било пријавено дека на ...
  сите 227 | | | веќе видена

  Марко беше убиен среде заштитена зона. Телото никогаш не му беше пронајдено. Само го снема сигналот кој го емитуваше неговиот околувратник. Неколку месеци по ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Меѓуопштинскиот кризен штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше од централните власти предлага да се намали времето на полицискиот час и да се ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Дебарското муфтиство, кое ги опфаќа општините Дебар, Центар Жупа и подрачјето на Река, општина Маврово и Ростуше, денеска ги отвори џамиите за верниците. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дебарското муфтиство, кое ги опфаќа општините Дебар, Центар Жупа и подрачјето на Река, општина Маврово и Ростуше, денеска ги отвори џамиите за верниците. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Меѓуопштинскиот кризен штаб за општините Гостивар, Врапчиште и Маврово Ростуше од централните власти предлага да се намали времето на полицискиот час и да се ...
  сите 117 | | | веќе видена

  Мерките не попуштаат, но топлото време сите не тера да размислуваме за летување. Како и каде ќе се оди на одмор? Богатите размислуваат за далечни дестинации, ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Мерките не попуштаат, но топлото време сите не тера да размислуваме за летување. Како и каде ќе се оди на одмор? Богатите размислуваат за далечни дестинации, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Денешниот мајски вторник во Македонија носи сончево и топло време, со умерена облачност во северните делови. Ќе дува умерен, а особено во западните делови ...
  сите 176 | | | веќе видена