Маврово

  во

  Не е веќе само страв и сомневање, туку сериозна индиција дека скопскиот градоначалник Петре Шилегов овозможил влез на сомнителен конзорциум под покривот на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Во Центар Жупа се одржа централната посветена во нашава земја по повод 12о годишнината од дипломирањето на воената школа на творецот на модерна Турција Мустафа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во Центар Жупа се одржа централната седница посветена на 12о-годишнината од дипломирањето на воената школа на творецот на модерна Турција, Мустафа Кемал ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Охрид, 12. март 2019 (ИНПРЕС) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, додека во Маврово и на планинските превои „Стража“ и „Ѓавато“ ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Времето оваа среда ќе биде сончево, со мала облачност и релативно слаб до умерен ветар кој ќе дува од променлив правец. Дневните температури ќе бидатво Скопје ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар од 21: 30 часот се укинува, информираат од ЈП Македонија пат. Претходно ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Укинати се забраните за тешки товарни возила на патот Прилеп-Градско на превојот Плетвар и патот Гостивар-Стража. АМСМ вечерва соопшти дека забраната на патот ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Укинати се забраните за тешки товарни возила на патот Прилеп-Градско на превојот Плетвар и патот Гостивар-Стража. АМСМ вечерва соопшти дека забраната на патот ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Укинати се забраните за тешки товарни возила на патот Прилеп-Градско на превојот Плетвар и патот Гостивар-Стража, соопшти вечерва АМСМ. Останува во сила ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Укинати се забраните за тешки товарни возила на патот Прилеп-Градско на превојот Плетвар и патот Гостивар-Стража. АМСМ вечерва соопшти дека забраната на патот ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поради врнежи од снег и негово задржување на коловозот вечерва од 19:15 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец од Прилеп кон ...
  сите 65 | | | веќе видена