Маврово

  во

  Повредени две гостиварки во сообраќајката случена утрово во близина на Бунец, влез во Националниот парк „Маврово“. Во неа учествувале: патничко моторно возило ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Од 22 март кога беше воведена, заклучно со денес вкупно 4783 граѓани не ја почитувале забраната за движење (полицискиот час), а од нив 3110 се приведени од ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Топ моделот Катарина Ивановска како мерка за безбедност за себе и своето семејство поради пандемијата од коронавирусот, живее во викендицата во Маврово. Кога ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Досега од МВР вкупно се понесени 2630 кривични пријави за 3137 дела против 3412 сторители. Најголем дел од нив се од подрачјето на СВР Скопје и од СВР Битола, ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Од 22 март кога беше воведена, заклучно со денес вкупно 4783 граѓани не ја почитувале забраната за движење (полицискиот час), а од нив 3110 се приведени од ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Од 22 март кога беше воведена, заклучно со денес вкупно 4783 граѓани не ја почитувале забраната за движење (полицискиот час), а од нив 3110 се приведени од ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Од 22 март кога беше воведена, заклучно со денес вкупно 4783 граѓани не ја почитувале забраната за движење (полицискиот час), а од нив 3110 се приведени од ...
  сите 305 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тројца албански државјани се приведени во полициски час на територија на Oпштина Маврово Ростуше и против нив се поведени постапки за кривичното ...
  сите 315 | | | веќе видена