Маврово

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Со половина милион евра, општина Маврово и Ростуше и националниот парк „Маврово” ќе ги подобруваат туристичката понуда и достапноста на природните убавини во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Во гостиварскиот регион изминатото деноноќие регистриран е нов случај заразен со коронавирусот. Жител на Добри Дол имал позитивен тест и тој е во добра ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Mакедонскиот шоумен Игор Џамбазов своето време освен во станот во Скопје го поминува и во прекрасниот Дојран каде што ужива во убавините во овој дел на ...
  | | веќе видена

  Денеска времето во Македонија ќе биде умерено облачно и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Попладне ќе ...
  сите 264 | | | веќе видена

   Малата Хана очигледно е вљубеничка во коњите, ќерката на Тамара јаваше коњ на Галичник. Убавото пролетно време Тамара Тодевска го искористи за викенд ...
  сите 2 | | | веќе видена