Маврово

  во

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ известува дека на ден 17.10.2018 во периодот од 23:00 – 00:00 часот ќе се извршува санирање ...
  сите 39 | | | веќе видена

  АМСМ информира дека денеска во периодот од 23 часот до полноќ ќе се извршува санирање на дефект на дел од опремата инсталирана во тунел 1 – Демир Капија, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.Од вторник – 16.10.2018, ЈП Македонијапат ќе изведува градежни работи (машинско асфалтирање, ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Локалната власт на општина Маврово Ростуше наскро ке започне да врши рециклирање на ПЕТ амбалажата , со што ке придонесе за заштита на загадувањето на реката ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Академија „Анте Поповски“ е основана во рамки на програмските активности на меѓународната поетска манифестација „Анте Поповски – Антево перо“, што се одржа во ...
  сите 10 | | | веќе видена