Маврово

  во

  Овој мајски понеделник во Македонија носи сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. ...
  сите 256 | | | веќе видена

  Познатиот бизнисмен во Италија по потекло од дебарскиот крај Мунир Шемси по повод светиот месец Рамазан денеска донираше пакети со прехрамбени артикли и ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Познатиот бизнимен во Италија по потекло од дебарскиот крај, Мунир Шемси,по повод Светиот месец Рамазан денеска донираше пакети со прехрамбени артикли и ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Во Македонија има околу 30 возрасни единки на балкански рис, кои имаааат посебни територии, бидејќи се територијални животни. Можат да се најдат во заадните ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Општина Маврово и Ростуше доби нов современ објект за потребите на локалната самоуправа, изграден во Ростуше, седиштето на општината. Откако е извршено и ...
  сите 19 | | | веќе видена