Маврово

  во

  Порталот „Лидер" објави фотографии од луксузната вила на скопскиот градоначалник Петре Шилегов која се гради во Маврови Анови. Како што објавува порталот, во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Редакцијата на ,,Лидер” телефонски разговараше со портпаролот на Град Скопје, Валон Салиху, кого го прашавме дали вилата на Петре Шилегов во Маврови Анови, во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Tриесет мали општини и осумте Центри за развој на планските региони со средства од Европската Унија ќе подготвуваат интегрирани развојни планови, за што се ...
  сите 37 | | | веќе видена

  ,,Лидер” направи екслузивни фотографии од луксузната вила на Петре Шилегов во Маврови Анови, каде се гледа дека во дворот на истата се реди гранитна коцка, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  -Се ми изгледа како да не беше многу одамна. Абе како преку ноќ да се сменија работите. Сеќавањата ми се толку многу свежи, како да беше вчера. Беа убави ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Денес од 10:00 до 16:00 часот регионалниот пат Р2345 Виница - село Бигла - Делчево, во делот на село Драгобраста и село Трстија, ќе биде во прекин во двата ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ денеска организираше голема еко акција низ цела Македонија. Во рамки на глобалното граѓанско движење Светски ден на ...
  сите 3 | | | веќе видена