Лондон

  во

  Британските парламентарци изгласаа во понеделникот ноќта преземање контрола во Долниот дом (на општините) на парламентот над излегувањето на Обединетото ...
  сите 285 | | | веќе видена

  Наставник од рурална Кенија, кој го донирал поголемиот дел од својата плата за да им помогне на сиромашните ученици, беше прогласен за најдобар наставник во ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Патниците на авион на Бритеш ервејс, кој полетал од Лондон, утрово беа изненадени кога, наместо во германскиот град Дизелдорф, слетале во шкотскиот главен град ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Владата на Велика Британија денеска до парламентот во Лондон достави документ со кој се предвидува одлагање на датумот за брегзит, соопшти британската ...
  сите 285 | | | веќе видена