Лондон

  во

  Нејмар го реши пријателскиот натпревар меѓу Бразил и Уругвај кој изминатава вечер се одигра на „Емирејтс“ во Лондон, но оваа пресметка на лутите ривали од ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразил го победи Уругвај со 1:0 во пријателски меч одигран синоќа на „Емирејтс“ во Лондон, а во центарот на вниманието беа соиграчите од ПСЖ, Нејмар и Единсон ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразил го победи Уругвај со 1:0 во јужноамериканскиот пријателски меч на „Емирати“ во Лондон, и тоа со гол од пенал во последните 15 минути од мечот. Дуелот на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Првиот светки рекет, Новак Ѓоковиќ со перфектни три меча, три победи без загубен сет ќе влезе во полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон. Вечерва ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ ја продолжи победничката низа против хрватскиот ривал Марин Чилиќ, победувајќи го со 7:6(7)/6:2 во последното коло по групи на АТП финалето во ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон. Таму ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Иако Хрватска во драматичен натпревар славеше против Шпанија со резултат 3:2, селекторот на Хрватите не беше премногу среќен. Најмногу тоа беше така поради ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Шпанскиот селектор изрази голема разочараност по поразот во Загреб од светскиот вицепрвак кој делуваше доста мотивирано пред 30 илјадната публика на Максимир, ...
  сите 12 | | | веќе видена