Лондон

  во

  Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер побараа од Велика Британија да се изјасни за намерите откако ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Жителите на Лондон, кои ги користат услугите на Uber, ќе мора да платат дополнителни 0,19 долари по километар, поради новиот план на компанијата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Долниот дом на британскиот парламент со убедливо мнозинство го одби договорот за Брегзит кој владата на премиерката Тереза Меј кој го постигна со Европската ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Претседателот на Франција, Емануел Макрон синоќа изјави дека Велика Британија би била најголем губитник доколку излезе од Европска унија без договор. – Прва ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Претседателот на Франција, Емануел Макрон, синоќа изјави дека Велика Британија би била најголем губитник доколку излезе од Европска унија без договор. – Прва ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Долниот дом на британскиот Парламент синоќа со 432 гласа „против“ и 202 „за“ го отфрли Договорот за истапувањето на Велика Британија од ЕУ, што лани во ноември ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Преговарачот на ЕУ, Мајкл Барниер го предупреди Европскиот парламент дека ризикот од непостигнување договор за брегзит никогаш не бил толку голем, како и дека ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Шефот на европскиот преговарачки тим за Брегзит, Мишел Барние, утрово во Европскиот парламент порача дека е прерано да се проценат последиците од синоќешното ...
  сите 414 | | | веќе видена

  Долниот дом на британскиот Парламент синоќа со 432 гласа „против“ и 202 „за“ го отфрли Договорот за истапувањето на Велика Британија од ЕУ, што лани во ноември ...
  сите 414 | | | веќе видена