Лондон

  во

  Лондон, 13 ноември 2018 (МИА) – Јужноафриканскиот тенисер Кевин Андерсон е на чекор од полуфиналето на завршниот АТП турнир во Лондон во групата „Лејтон ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори во ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Базирано на факторот „споменувања“ (mentions) на најпознатата фото социјална платформа Инстаграм, британската престолнина Лондон е прогласен за светски град на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Иако со ремито против Евертон, Челзи испушти прилика за беспрекорен старт, непоразеноста на тимот од Лондон на Маурицио Сари му донесе посебен статус. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Претседателот на Основниот суд Скопје 1 Иван Џолев за бегството на осудениот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека бегства имало и ќе има, ...
  сите 204 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Мeј и Европската унија го решаваат прашањето за брегзит на начин што ќе ја претвори Велика Британија во колонија, изјави ...
  сите 254 | | | веќе видена

  Овој месец, „Римел Лондон“ започна глобална кампања во име на 55 милиони жени во светот кои доживеале бјути сајбер-малтретирање.Една од четири жени има ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Овој месец, „Римел Лондон“ започна глобална кампања во име на 55 милиони жени во светот кои доживеале бјути сајбер-малтретирање. Една од четири жени има ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
  сите 41 | | | веќе видена