Лондон

  во

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон. Таму ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Иако Хрватска во драматичен натпревар славеше против Шпанија со резултат 3:2, селекторот на Хрватите не беше премногу среќен. Најмногу тоа беше така поради ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Шпанскиот селектор изрази голема разочараност по поразот во Загреб од светскиот вицепрвак кој делуваше доста мотивирано пред 30 илјадната публика на Максимир, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Џулијан Асанж веќе е обвинет од САД, но случајот ќе остане запечатен до апсењето на укажувачот, информира „Викиликс“ цитирајќи судски поднесоци што не се ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон.Таму ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Германецот Александар Зверев денеска го победи Американецот Џон Иснер со 2:0 (7:6, 6:3) и се пласираше во полуфиналето на финалниот АТП турнир во Лондон. Таму ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Александер Зверев со 2-0 во сетови го победи Џон Иснер и обезбеди полуфинале на завршниот мастерс турнир во Лондон, Марин Чилиќ е елиминиран уште пред да го ...
  сите 171 | | | веќе видена

  Хрватска вчера на драматичен начин ја победи Шпанија со постигнат гол во 93-та минута за 3:2, триумф со кој „коцкестите“ сега зависат сами од себе за влез во ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Бразил и Уругвај вечерва (21,00) ќе ги одмерат силите во контролен меч кој се игра на Емирејтс арената во Лондон, се очекува во стартните 11 за Кариоките да се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Александар Зверев немаше решение за расположениот Новак Ѓоковиќ во второто коло од групната фаза на Мастерсот во Лондон, но затоа ова попладне одигра ...
  сите 171 | | | веќе видена