Лондон

  во

  Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Бугарските власти ја истражуваа можната поврзаноста меѓу нападот со нервен гас од пролетта 2018-та во англскиот град Солсбери врз поранешниот двоен ...
  сите 21 | | | веќе видена

  За вештачката интелигенција многу се зборува и додека некои сметаат дека веќе почнала да ги заменува луѓето, други истакнуваат дека главната разлика меѓу ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Манчестер сити вчера демонстрираше сила против Челзи со високите 6-0, пораз кој за „сините“ е најубедлив во нивната историја во Премиер лигата. Јасно беше дека ...
  | | веќе видена

  Според резултатите на долгорочните истражувања спроведени од страна на научниците од Универзитетот во Калифорнија, хемикалиите пронајдени во производи за лична ...
  | | веќе видена

  Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во Лондон, 37-годишната ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Од убиството на Џон Ф. Кенеди од страна на американската влада, до Баз Олдрин и “лажното” слетување на Месечината, некои од највлијателните историски личности ...
  сите 24 | | | веќе видена