Лондон

  во

  Германскиот фудбалски стратег не можел убаво да ја проследи ситуацијата, но, тој е исфустриран од тоа што веднаш потоа прекршок бил досуден за домаќините, ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Кардиф пристапи максимално храбро на денешното гостување на „Стемфорд Бриџ“ и тргна да се надигрува со далеку посилниот противник, па иако гостите од Велс имаа ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Н'голо Канте придодаде уште еден голем трофеј во својата кариера откако одигра клучна улога во светската титула која ја освои Франција на мундијалот во Русија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За каков фудбалски фанатик станува збор кога ќе се спомене името Маурицио Сари, најдобро зборува последната вест која ја објавија англиските весници. Менаџерот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Не секој сака снег и скијање, па доколку оваа зима сакате малку поинаков распуст, ви нудиме пет предлози: Канарски острови Без голема конкуреција, Канарските ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нголо Канте придодаде уште еден голем трофеј во својата кариера откако одигра клучна улога во светската титула која ја освои Франција на мундијалот во Русија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Наташа живее и работи во Лондон. Од секогаш сакала да има кариера, но и семејство. Раскажала како успала да ги усогласи двете желби, каков е односот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во Лондон во четвртокот беше отворен Домот на културата на Јапонија, каде ќе се претставуваат изложби, настани и гастрономски култури од Далечниот исток во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Лондон, 15. септември 2018 (ИНПРЕС) – Репрезентациите го промовираа новото натпреварување Лигата на нациите, а по двонеделната пуаза, повторно на сцена се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Веројатно ова е големата вест што сите обожаватели на ултра популарната женска група од 90 – тите ја чекаа со нетрпение! Во гостувањето во емисијата на Џејмс ...
  сите 16 | | | веќе видена