Лондон

  во

  Лондон, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сѐ беше фино додека еден убав сончев ден пред нашата куќа не осамнаа две канти. Големи, грди, црни, од тврда пластика. Едната со син капак, за отпад за ...
  | | веќе видена

  Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора веќе некое време живее на нова локација.Најсекси Албанката како што многумина ја нарекуваат се преселила во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапси четврицата осомничени за милионска кражба на накит. Најстариот има 60, а намладиот 43 години. Во кражбата во јануари во ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Магнус Карлсен од Норвешка и Фабијан Каруана од САД, во петокот, ја започнаа борбата за светската титула во шах, а честа да го повлече првиот потег во корист ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На друштвените мрежи може да се пронајдат секакви работи ,па така и „докази“ за трансферите на фудбалерите. Така девојката на стоперот на Јувентус, Даниеле ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На аеродромот во Бордо на западот на Франција беше забележана несекојдневна сцена – француските власти запленија авион на „Рајанер“ поради неплатени долгови ...
  сите 45 | | | веќе видена