Лондон

  во

  Повеќе стотици демонстранти, инспирирани од француските „жолти елеци“, протестираа во Лондон против владината програма за штедење, која тешко ги погоди ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Арон Рамзи веќе е играч на Јувентус! Новинарот кој важи за добро упатен со случувањата во редовите на „старата дама“ и никогаш не греши кога нешто ќе потврди, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Тотенхем вчера го претрпе вториот последователен пораз на домашен терен во Премиер лигата. По шокот од Вулвс со 3-1, „петлите“ вчера на „Вембли“ не можеа ништо ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Лондон е водечката европска престолнина за финансирање на технолошки компании, покажуваат податоците на PitchBook Технолошките компании од Лондон ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На денешен ден 14 јануари 2019 1742.- Во Лондон умрел Едмунд Халеј, англиски астроном и геофизичар. Меѓу другото, прв открил дека ѕвездите се движат. Најмногу ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Мери Остин, која солистот на групата Queen, Фреди Меркјури ја нарекуваше "љубовта на својот живот", ќе освои 40 милиони фунти од филмот "Боемска рапсодија", ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед продолжува со победите. Дека „црвените ѓаволи“ имаат карактер да слават и во дерби дуел, а не само со послабо пласирани екипи од нив, ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Каталонскиот гигант Барселона е последниот клуб кој се поврзува со името на шпанскиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Алваро ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Премиерлигашот се чини дека ќе направи максимален напор за да ја исполни големата желба на својот тренер, Маурицио Сари, кој дури и јавно повика клубот да ...
  сите 76 | | | веќе видена