Лондон

  во

  Белгиецот, Мичу Батчуаи се врати во Челзи откако Валенсија одлучи да ја прекине позајмицата. Батчуаи во Валенсија пристигна пред почетокот на сезоната како ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Најмалку 20 луѓе загинаа при бомбардирање на подрачје под контрола на Исламска држава во источниот дел на Сирија, јави сириската новинска агенција САНА. Додека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најмалку 20 луѓе загинаа при бомбардирање на подрачје под контрола на Исламска држава во источниот дел на Сирија, јави сириската новинска агенција САНА. Додека ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Шокантните сцени од авионот кој се урна на автопат и усмрти 11 лица кога пилотот ја загуби контролата за време на аеромитинг беа прикажани вчера во Лондон на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  “Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Охрид и Македонија се прататковината, магна карта на европскиот хуманизам, со самиот факт што Свети Климент Охридски, на стотина години пред првиот европски ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Иако знаеме дека менструалните грчеви и болки можат да бидат толку болни и да создаваат чувство како некој повторно и повторно да ве удира во стомакот, да му ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државите од Европската унија трошат милиони, вработуваат илјадници работници и итно даваат секакви дозволи за да се справат со се поголемата веројатност дека ...
  сите 36 | | | веќе видена