Лондон

  во

  Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во писмо до неговиот британски колега Џереми Хант наведува дека основен приоритет по Брегзит треба ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Модната недела во Лондон завршува, а на вчерашниот ден Роксанда Илинчиќ и Ердем имаа ревија едно по друго. Ги прикажаа колекциите за есен 2019 година, а беше ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос во писмо до неговиот британски колега Џереми Хант наведува дека основен приоритет по Брегзит треба ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Поранешен севернокорејски дипломат тврди дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун не се откажал од нуклеарното оружје и дека Пјонгјанг гледа на претстојниот ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер оцени дека не е исклучена можноста Велика Британија да го одложи датумот за излегување од Европска Унија. ...
  сите 69 | | | веќе видена