Лондон

  во

  Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, вчера беше дел од гостите во лондонскиот музеј „Викторија и Алберт“ на гала вечерта посветена на 100 жени во бизнисот. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Секоја година во САД се раѓаат 1.500 бебиња со таа мана, додека во Велика Британија едно на 1.000 деца. Во повеќето случаи се открива пред раѓањето, некаде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Студентите од Факултетот за информатички науки и компјутерско инженерство, или попознат како ФИНКИ, се покажаа како креативни и иновативни умови што се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шамина Бегум од Лондон, која ја напуштила Велика Британија во 2015 година за да се приклучи на Исламската држава, сака да се врати дома бидејќи е бремена и ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Искусниот стратег Арсен Венгер после заминувањето од Арсенал се уште е без ангажман. Венгер долги години седеше на клупата на Арсенал, а од моментот кога ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Над 40 поранешни британски дипломати ја повикаа премиерката Тереза Меј да го одложи брегзит, објави „Тајмс“. Според нив, најдобро е напуштањето на ЕУ да се ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Се очекува илјадници ученици да излезат на улиците за да се предизвика принудна акција за политиките поврзани со климатските промени. Учениците и студентите ...
  сите 9 | | | веќе видена