Лондон

  во

  Британската премиерка ќе ја напушти функцијата на 7 јуни, соопшти таа во обраќањето пред познатиот број 10 во Даунинг улицата, во Лондон. Таа рече дека длабоко ...
  сите 214 | | | веќе видена

  Кендал Џенер, Антонио Бандерас со свршеница Никол Кимпел, Памела Андерсон, Ребел Вилсон, Патриша Аркет и Том Џонс беа меѓу славните личности кои присуствуваа ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американското Министерство за правда во соопштение за печатот изјави дека основачот на Викиликс, Џулијан Асанж може да се соочи со 175 години затвор поради ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Ливерпул и Тотенхем имаат уште една недела да се подготвуваат за најважниот меч сезонава, финалето во Лигата на шампиони. Англиските гиганти ќе играат на 1 ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Република Црна Гора, премиерот Зоран Заев учествуваше на Бизнис форумот меѓу стопанствениците на двете земји.„Ние сме ...
  сите 81 | | | веќе видена

  „Нашите очекувања се дека на почетокот на декември во Лондон на НАТО Самитот ќе имаме полноправно членство“, изјави пред црногорски и стопанственици од нашата ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Сe што работиме како политичари го правиме за економијата, заради бизнисот, трговијата, заради нови работни места, за раст на БДП, заради извозот, што на ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Жената која го носела накитот вреден 3.5 милиони евра кои златарските куќи го позајмиле за настапот на Рита Ора на Филмскиот фестивал во Кан, ја заборавила ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Во рамките на официјалната посета на Република Црна Гора, премиерот Зоран Заев учествуваше на Бизнис форумот меѓу стопанствениците на двете земји. „Ние сме ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Сe што работиме како политичари го правиме за економијата, заради бизнисот, трговијата, заради нови работни места, за раст на БДП, заради извозот, што на ...
  сите 81 | | | веќе видена