Лондон

  во

  Илјадници мртви и дури 13 милиони гладни. Хуманитарната катастрофа одамна се заканува поради војната во Јемен. Се повеќе цивили застануваат на една или друга ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Скандал го тресе кралското семејство. Имено, како што пренесуваат медиумите, Меган Маркл и принцот Хари одлучиле да ја напуштат Кенсингтонската палата, бидејќи ...
  сите 40 | | | веќе видена

  За две недели (2 декември) во Даблин ќе бидат извлечени квалификациските групи за пласман на Европското првенство во 2020 година. Македонија противниците ќе ги ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Деновиве во Сирија изби првиот судир помеѓу про-турските бунтовници – во вооружените пресметки загинале најмалку 25 лица. Подрачјето на Африн во сириската ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скандал го тресе кралското семејство. Имено, како што пренесуваат медиумите, Меган Маркл и принцот Хари одлучиле да ја напуштат Кенсингтонската палата, бидејќи ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Градоначалникот на Лондон, лабуристот Садик Кан, денеска изјави дека три водени топови кои за потребите на полицијата ги купил неговиот претходник, Борис ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Британскиот шеф на дипломатија Џереми Хант, го предупреди Иран да престане да ги затвора невините луѓе пред неговата прва посета на Исламската Република, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Сириските владини сили, помогнати од сојузниците, денеска ја зазедоа јужната област Тулул ал Сафа, која досега беше под контрола на терористичката организација ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Скандал го тресе кралското семејство. Имено, како што пренесуваат медиумите, Меган Маркл и принцот Хари одлучиле да ја напуштат Кенсингтонската палата, бидејќи ...
  сите 40 | | | веќе видена