Лондон

  во

  Џек Сок е дел од завршниот тениски Мастерс во Лондон како дел од турнирот во игра на двојки, а еден негов потег успеа експресно да стане вирален на социјалните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Бразил во Лондон го совлада Уругвај со 1:0 и така ја продолжи својата неверојатна низа во пријателските натпревари. За Бразилците ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Александар Зверев јавно му се извини на Рожер Федерер за несекојдневната ситуација која имаше големо влијание во тајбрејкот, бидејќи по тој момент, младиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ попладнево слета првиот авион на компанијата „Визер“ со 161 патник на новата редовна авионска линија од Виена. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Александар Зверев е првиот патник во големото финале на Мастерс турнирот во Лондон, откако ова попладне успеа да го победи Рожер Федерер во меч кој имаше една ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Стотина демонстранти денеска ги блокираа главните мостови во центарот на Лондон, барајќи од британската Влада сериозно да работи на климатските промени. ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Александер Зверев приреди изненадување во првото полуфинале во Лондон, младиот Германец го совлада Роџер Федерер со 2-0 и му се испречи на патот на 100. ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Германскиот тенисер Александар Зверерв се пласираше во финалето на Завршниот мастерс во Лондон. Зверев е првиот Германец од 2003 година кој се пласираше во ...
  сите 184 | | | веќе видена