Лондон

  во

  Британските медиуми денес известуваат дека сите предлози на премиерката Тереза Меј за договорот за разидување со ЕУ се отфрлени и дека таа е понижена на ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Руски дипломати одржале тајни разговори минатата година во Лондон, со луѓе кои се блиски до Жулијан Асанж, за да проценат дали би можеле да му помогнат да ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Интернет платформата за брз букинг на билети за автобуски и железнички сообраќај Wanderu направила листа на најевтини и најскапи градови за посета во Европа. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Градежните работници најмени за изградба на новиот стадион на Тотенхем не ги почитуваат правилата за работа на терен, туку наместо тоа пијат и се дрогираат ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Британските медиуми денес известуваат дека сите предлози на премиерката Тереза Меј за договорот за разидување со ЕУ се отфрлени и дека таа е понижена на ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Една од најодвратните сцени во фудбалот во последно време ни стигна од Лондон каде што вчера Арсенал играше против Ворскла. Украинска Ворскла гостуваше на ...
  сите 13 | | | веќе видена