Лондон

  во

  Освојувачот на олимписки златен медал во веслање и германскиот репрезентативец Максимилијан Рајнелт почина на 30 годишна возраст. Швајцарската полиција соопшти ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Освојувачот на олимписки златен медал во веслање и германскиот репрезентативец Максимилијан Рајнелт почина на 30 годишна возраст. Швајцарската полиција соопшти ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Главниот преговарач за Брегзит од страната на ЕУ Мишел Барние изјави дека планот на британскиот опозициски лидер Џереми Корбин за заживување на разговорите за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Доделувањето на Британските филмски награди (BAFTA) во салата Ројал Алберт во Лондон привлече големо внимание кај јавноста, како поради добитниците на ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Бугарските власти ја истражуваа можната поврзаноста меѓу нападот со нервен гас од пролетта 2018-та во англскиот град Солсбери врз поранешниот двоен ...
  сите 9 | | | веќе видена

  За вештачката интелигенција многу се зборува и додека некои сметаат дека веќе почнала да ги заменува луѓето, други истакнуваат дека главната разлика меѓу ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Манчестер сити вчера демонстрираше сила против Челзи со високите 6-0, пораз кој за „сините“ е најубедлив во нивната историја во Премиер лигата. Јасно беше дека ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според „Илијада“, Грците ја добиле Тројанската војна така што внеле нивни војници во Троја скриени во огромен дрвен коњ кој требало да биде подарок како симбол ...
  сите 2 | | | веќе видена