Лондон

  во

  Британскиот државен министер за Северна Ирска, Шаилеш Вара поднесе оставка поради несогласување со предлог-договорот за Брегзит, постигнат меѓу Владата во ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Единаесетгодишно куче било пронајдено на 500 километри од домот по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-би-си. Кученцето Кјара било украдено ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Кристијано Роналдо со неговиот син и девојката Георгина Родригес го гледаа балетот „Бајадера“ во Ројал Опера хаус во Лондон, а потоа заминаа во ексклузивен ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Најновата вест поврзана со оваа тематика доаѓа од Париз и говори за скорото „бркање“ на автомобилите кои согоруваат нафта, оние постарите, од поширокото ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Европската комисија вечерва му предложи на Европскиот совет да го одобри договорот постигнат во преговорите за истапување на Велика Британија од ЕУ. – Велика ...
  сите 257 | | | веќе видена

  Хрватскиот тенисер, Марин Чилиќ ја запиша првата победа во групата Густаво Куертен на завршниот АТП турнир во Лондон. Марин вечерва славеше над американскиот ...
  сите 109 | | | веќе видена