Лондон

  во

  Според резултатите на долгорочните истражувања спроведени од страна на научниците од Универзитетот во Калифорнија, хемикалиите пронајдени во производи за лична ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дербито на Премиерлигата помеѓу Манчестер сити и Челзи кое почнува во 17 часот, не е важно само за овие два тима кои имаат различни приоритети, туку резултатот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Патник од Велика Британија бил толку пијан, што пилотот морал да го врати авионот на местото од каде што полетал. Неодговорниот патник сега ќе мора да плати ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Тигрица од Суматра во Лондонската зоолошка градина беше убиена од потенцијалниот партнер при првата нивна средба. Тигрицата Мелати му беше претставена на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед со убедливи 3-0 го победи Фулам на Кревин Котиџ, а Погба продолжи со импресивните игри, тој има најдобар учинок од сите во Премиерлигата ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед со убедливи 3-0 го победи Фулам на Кревин Котиџ, а Погба продолжи со импресивните игри, тој има најдобар учинок од сите во Премиерлигата ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Пилотот во последен момент го прекина слетувањето на авионот и повторно го издигна нагоре. Инцидентот го предизвикала бурата Ерик, која во поголемиот дел од ...
  сите 10 | | | веќе видена