Лондон

  во

  Џеси Џеј доби бројни комплименти за нејзиниот концерт во Лондон, но покрај одлично изведените песни, таа соопшти и нешто многу интимно. 30-годишната музичка ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британските медиуми „Дејли маил“ и ,,Мирор” пренесоа информација дека Кристијано Роналдо заедно со својот најастар син и девојката Георгина го следеа во живо ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Драмски театар-Скопје вечер од 20 часот премиерно ќе ја изведе претставата „Прослава“ (Фестен) од Дејвид Елдриџ во режија на Зоја Бузалковска. Оваа современа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Британските медиуми  стигнаа до информации за идните планови на вљубената двојка. Според „Дејли маил“  Кристијано и убавата Георгина се свршиле и сега ја ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Швајцарскиот ас, Рожер Федерер и во оваа сезона ќе игра во полуфиналето на завршниот АТП турнир на кој домаќин е Лондон. Федерер вечерва го потврди пласманот ...
  сите 177 | | | веќе видена