Кирил

  во

  Со дуелот меѓу Ранј Некар Левен и Нант кој се игра вечерва (19 часот) започнува разигрувањето во ракометната Лига на шампиони. Филип Талевски со Ранј некар ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Охрид, 20. март 2019 (ИНПРЕС) – Наставничката по германски јазик Ивана Маховска Шикалеска на почетокот на овој месец беше во двонеделна посета во Дрезден, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во време кога е снимен филмот 'Мис Стон', Петре Приличко имал 51 година, а вистинскиот Мандана во време на аферата „мис Стон“ имал 26 години. Во филмот, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  „Сведоци на невидена еволуција, сè оди брзо, напред и нема веќе враќање назад“ Комуникациската технологија прави големи промени во животот на луѓето. Ако се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Со награди и признанија се вратија учениците од Кочани и Скопје, кои беа дел од двете македонски екипи на регионалниот натпревар по роботика од Адриа лигата во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со награди и признанија се вратија учениците од Кочани и Скопје, кои беа дел од двете македонски екипи на регионалниот натпревар по роботика од Адриа лигата во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со награди и признанија се вратија учениците од Кочани и Скопје, кои беа дел од двете македонски екипи на регионалниот натпревар по роботика од Адриа лигата во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Со награди и признанија се вратија учениците од Кочани и Скопје, кои беа дел од двете македонски екипи на регионалниот натпревар по роботика од Адриа лигата во ...
  сите 4 | | | веќе видена