Кирил

  во

  Одржувањето на единството на православниот свет е најпосакувана опција за Москва, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, коментирајќи за можното доделување ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Поради одржување на најавениот собир во рамки на кампањата за референдумот, „Марш ЗА европска Македонија“, задутре во недела (16 септември) во Скопје, ќе биде ...
  сите 40 | | | веќе видена

  ВЕТУВАЊЕ: Ќе ја започнеме изградбата на нови средни училишта во општините Тетово, Аеродром, Арачиново и Ново Село. Ова се општини каде што има приоритетна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Државата со помош на Светска банка ко - финансира основање на бизнис акцелератори Разговаравме со трите конзорциуми што деновиве добија државно ко - ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На заедничкиот состанок со градоначалникот на општина Струмица Коста Јаневски, тие ја искажаа нивната подготвеност да излезат и да гласаат на референдумот на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Учениците од петто одделение во Основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Кисела Вода од 1 октомври ќе имаат можност како изборен предмет да учат ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Од октомври во ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ – Кисела Вода ќе се изучува италијански јазик ОУ „Кирил Пејчиновиќ” – Општина Кисела Вода во соработка со Институтот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Учениците од петто одделение во Основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во општина Кисела Вода од 1 октомври ќе имаат можност како изборен предмет да учат ...
  сите 11 | | | веќе видена

  ОУ „Кирил Пејчиновиќ“ - Општина Кисела Вода во соработка со Институтот „Данте Алигиери“ ќе реализира проект за изучување на италијански јазик. Од први октомври ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Македонски Брод е запустен, луѓето се иселуваат и никој не останува, сето тоа заради безперспективноста креирана од власта, наместо да работат за вас граѓаните ...
  сите 304 | | | веќе видена

  Песната по која најчесто не’ препознаваат е „Македонско девојче”. Речиси и да не постои човек кој не ја знае. Таа е најпеаната песна од Македонија на сите ...
  сите 2 | | | веќе видена