Кирил

  во

  Адвокатот на побегнатиот поранешен премиер Никола Груевски, на рочиштето за случајот „Титаник“ рекоа дека ако му се суди во отсуство, како што бара СЈО Лиле ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека не очекува мерките за претпазливост што и ги изрече судот да бидат преиначени ...
  сите 186 | | | веќе видена

  На денешното рочиште за случајот „Титаник“, адвокатите на екс премиерот Никола Груевски кој илегално замина во Унгарија, пред Судот изјавија дека доколку му се ...
  сите 186 | | | веќе видена

  – Јас имам определено мерки за претпазливост, ги почитувам и не постои никаква причина да бидат преиначени, рече Јанкулоска пред денешното рочиште за предметот ...
  сите 186 | | | веќе видена

  На денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ кое беше закажано за 9:30 специјалната обвинителка рече дека Миле Јанакиески и Кирил Божиновски планирале да ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски, ноќеска се приведени и пренесени во ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментално е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“, пред Судот изјавија дека доколку ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Еленко Миланов, адвокатот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, кој е еден од обвинетите во случајот на СЈО „Титаник“, на кого утрово ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Адвокатите на осудениот експремиер Никола Груевски, кој моментално е во бегство, на денешното рочиште за случајот „Титаник“, пред Судот изјавија дека доколку ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска изјави дека не очекува мерките за претпазливост што и ги изрече судот да бидат преиначени ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Специјалното јавно обвинителство синоќа, по потврдената информација за бегството во Унгарија на Никола Груевски, еден од обвинетите во случајот „Титаник", ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Кирил Божиновски, покрај Миле Јанакиески, се најде денеска во притвор како поранешен генерален секретар на претходната Влада за случајот „Титаник“ по бегството ...
  сите 83 | | | веќе видена