Кирил

  во

  Присуството на отровниот метал арсен, на две локации во тетовско, било утврдено од страна на стручните лица на Еколошкото друштво „Вила Зора“ од Велес, кое ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Скоро два и пол пати повеќе арсен од дозволеното бил пронајден при испитувањата на почвата на една нива во близина на фабриката Југохром во Јегуновце во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Скоро два и пол пати повеќе арсен од дозволеното бил пронајден при испитувањата на почвата на една нива во близина на фабриката Југохром во Јегуновце во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тревник“, „Титаник“, „Насилство во Општина ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Некои со додавка „северна“, а некои со „национална“. Ваква ќе биде промената на имињата на вкупно 136-те институции, државни, јавни и оние финансирани од ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Судењето за предметот „Титаник“ продолжува на 8 март, откако денешното рочиште беше одложено поради неприсуството на екс министерот, Миле Јанакиески кој е ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Рочиштето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник“ што требаше да се одржи денеска во Кривичниот суд, е одложено за 8 март поради неприсуство на Миле ...
  сите 86 | | | веќе видена