Кирил

  во

  Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров одигра извонредно на дуелот против Лимож во првата лига на Франција. Лазаров успеа дури десет пати да ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Селекторот на македонската машка репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список со 35 ракометари за претстојните квалификациски натпревари за ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Кинотеката на Македонија утре со неколку настани ќе го одбележи 27 Октомври, Светскиот ден на аудиовизуелното наследство. Кинотеката ќе ги отвори своите ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Во издание на книгоиздателството Ми-Ан излезе од печат изборот од македонската народна еротика „(И)стории од долапот“. Изборот и предговорот се на Ана ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Скопје, 26. октомври 2020 (ОХРИДПРЕС) – Излезе од печат книгата „(И)стории од долапот“, којашто претставува избор од македонската народна еротика. Во книгата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во издание на книгоиздателството Ми-Ан излезе од печат изборот од македонската народна еротика „(И)стории од долапот“. Изборот и предговорот се на Ана ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На 27-ми октомври (вторник) Кинотеката на Северна Македонија со повеќе настани ќе го одбележи Светскиот ден на аудиовизуелното наследство. Кинотека ќе ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Кинотеката утре ќе го одбележи Светскиот ден на аудиовизуелното наследство со неколку настани.Кинотека ќе ги отвори своите работни простории и депоа за ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Зградата на Македонската радио телевизија, која се наоѓа близу брегот на реката Вардар, е едно од главните обележја на Скопје од почетокот на ’80-те години. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните ...
  сите 382 | | | веќе видена

  Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните ...
  сите 382 | | | веќе видена

  Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните ...
  сите 382 | | | веќе видена

  Писателката, преведувачка и професорка Румена Бужаровска периодов добива честитки за премиерата на нејзиното дело „Мојот маж“ во Словенско народно гледалишче ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Историјата да им се остави на историчарите, а политиката на политичарите е повик, кој изминатите денови постојано се повторува од страна на државните ...
  сите 382 | | | веќе видена