Кирил

  во

  Владата на редовната 119-та седница донесе предлог – одлука за утврдување на дополнителна помош, како мерка за исплата за продадено винско грозје. ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата. ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Нант, 8 февруари 2019 (МИА) – Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Француското дерби во рамките на 11. коло на Лигата на шампионите му припадна на ПСЖ, кој славеше во Нант со 31:35 и го задржа лидерското место во групата. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Браими лани беше прогласен за еден од најуспешните студенти на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“. Тој дипломира со највисок просек на Институтот за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По повод јубилејот- 75 години од смртта на охридскиот револуционер Кирил Прличев, во организација на Општина Охрид и НУ „ 3авод и музеј“ на 08.02.2019 г. ...
  сите 7 | | | веќе видена