Кирил

  во

  Во Домот на културата „Иван Мазов-Климе“ од Кавадарци синоќа беше отворена изложба со слики од ликовниот уметник Владимир Темков. Изложбата се совпадна со ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. -Ни се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Македонската ракометна репрезентација го доживеа четвртиот пораз на Светското првенство и во последниот настап утре ќе игра за 15. место. Избраниците на Раул ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Вековна традиција, која шири духовен мир и божја благодет во домовите на преспани се негува во сите православни семејства на големиот христијански празник ...
  сите 155 | | | веќе видена

  Македонија го загуби денешниот меч против Русија на „Президент купот“ во Келн, но дефинитивно потегот број еден го имаше нашиот капитен Кирил Лазаров. ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Македонскиот капитен, Кирил Лазаров дел од својата долга кариера ја помина во Хрватска, така што не е чудно што хрватските новинари секогаш го бараат неговото ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. – Ни се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Спортмедиа во Келн, Марија Ковачева Македонските ракометари, како и македонската јавност се разочарани од тоа што Македонија наместо во главната фаза игра за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Капитенот Кирил Лазаров, по поразот на нашата репрезентација од Русија, истакна дека им се должни на Македонците уште еден натпревар и дека во него ќе дадат ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Македонија го загуби денешниот меч против Русија на „Президент купот“ во Келн, но дефинитивно потегот број еден го имаше нашиот капитен Кирил Лазаров. ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот. Ни се ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Најдобриот македонски ракометар на сите времиња, Кирил Лазаров не е разочаран од поразот од Русија и прикажаното во досегашниот дел од Мундијалот.– Ни се ...
  сите 162 | | | веќе видена