Кирил

  во

  Издвојувањето од БДП за науката во Македонија со години е под еден процент. На трибина што денеска ја организираше Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ беше ...
  сите 7 | | | веќе видена

  На местото каде што е сега паркинг-простор спроти хотелот „Холидеј ин“, на кој наскоро ќе се градат згради порано се наоѓал УКИМ. Зградата нсатрадала во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Злоупотреба на службена должност, фалсификување на документи и неколку други кривични дела ќе направи Мартин Костовски директор на Службен весник доколку го ...
  сите 22 | | | веќе видена

  ММС, 15.01.2019По две победи, македонската ракометна репрезентација синоќа го загуби првиот натпревар на Светското првенство во Германија и во Данска, а ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Наука, проекти, стопанство, образование – тоа се неделиви сектори во општеството и има поврзаност со одливот на мозоци од нашата земја, вели ректорот на УКИМ, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Злоупотреба на службена должност, фалсификување на документи и неколку други кривични дела ќе направи Мартин Костовски директор на Службен весник доколку го ...
  сите 22 | | | веќе видена