Јунајтед

  во

  Maнчестер Јунајтед на предсезоната во Австралија во овие моменти игра пријателски натпревар. „Црвените ѓаволи“ играат против Перт Глори, а натпреварот се игра ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Манчестер Сити две години по ред ја освојува Премиер лигата, но легендите на британскиот фудбал и Манчестер Јунајтед, Брајан Робсон и Денис Ирвин веруваат дека ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Барселона вчера го официјализираше трансферот на Антоан Гризман. Барселона го доведе Гризман од Атлетико и за него ја плати клазулата во износ ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед нема намера да се откаже лесно од Ромелу Лукаку и Пол Погба, тие ги зголемија сумите кои претходно ги бараа за нивните фудбалери. Англија ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Шпанскиот гигант Барселона вчера го официјализираше трансферот на Антоан Гризман. Барселона го доведе Гризман од Атлетико и за него ја плати клазулата во износ ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Иако досега ова лето потрошија над 300 милиони евра на засилувања, Зинедин Зидан побара претседателот Флорентино Перез да се ангажира, да најде пари и да купи ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Динамо Загреб – Риека (20 часот – Суперкуп на Хрватска) Фудбалската сезона во Хрвата оваа година ќе започне со Суперкупот, кој по пауза од пет години повторно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Барселона дефинитивно е клубот кој најмногу потроши на нови играчи во изминативе пет години. Шпанскиот првак со трансферот на Антоан Гриезман вчера беа ...
  сите 175 | | | веќе видена