Јунајтед

  во

  Нетрпеливоста помеѓу Интер и Икарди расте се повеќе и повеќе после одземањето на капитенската лента. Италијанските медиуми пренесуваат дека одземањето на ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Нејмар и втора година по ред не му е достапен на ПСЖ во оваа фаза на сезоната, но и без него клубот од Париз добро се снаоѓа, па така освен што му оди добро во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Медиумите во Англија пренесуваат дека од таборот на Манчестер Јунајтед го загубиле трпението со нивниот напаѓач, Ромелу Лукаку кој игра во катастрофално лоша ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Новиот предводник на Олдам Атлетик, Пол Сколс истакна дека неговиот поранешен соиграч од Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги поседува сите квалитети да ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Белгиецот Ромелу Лукаку кој требаше да тресе мрежи за тимот на Манчестер Јунајтед не ги оправда очекувањата. Актуелниот кормилар на „ѓаволите“ повеќе му верува ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Белгиецот Ромелу Лукаку кој требаше да тресе мрежи за тимот на Манчестер Јунајтед не ги оправда очекувањата. Актуелниот кормилар на „ѓаволите“ повеќе му верува ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед би можел да добие нови сопственици, ексклузивно пренесува „Сан“. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Најтрофејниот англиски клуб Манчестер Јунајтед би можел да добие нови сопственици, ексклузивно пренесува „Сан“. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во декември доби отказ од Манчестер Јунајтед. На неговото место дојде Оле Гунар Солскјер кој потполно ја прероди екипата и запиша десет победи во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Манчестер Сити со два гола во самата завршница го откажа жилавиот Њупорт на денешниот меч во ФА купот, а со оглед на тоа што англискиот шампион мораше до ...
  сите 29 | | | веќе видена