Јунајтед

  во

  Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино истакна дека „спарси“ го одиграле најдоброто полувреме против Манчестер Јунајтед откако е тој на клупата. Тотенхем ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскајер е привремено решение на местото тренер на Манчестер Јунајтед, а остатокот на јавноста и по серијата на победи на препородените „ѓаволи“ и ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Французинот игра во одлична форма, предводејќи го Манчестер јунајтед во пет последователни победи во Премиерлигата, викендов имаше неверојатна асистенција во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вчера на гости го победија Тотенхем со 1:0 во дербито од 22. коло од англиската Премиер лига. „Црвените ѓаволи“ играат како ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Енди Кол се поврзува со тимот на Маклесфилд Таун кој во моментов е воден од неговиот поранешен соиграч од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Енди Кол се поврзува со тимот на Маклесфилд Таун кој во моментов е воден од неговиот поранешен соиграч од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неколку новинари од Англија вчера открија дека 31 годишниот италијански напаѓач, Џузепе Роси во моментов тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед со цел да ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Јасно е дека од таборот на Барселона по продажбата на Мунир се во потрага по евтин напаѓач кој ќе претставува алтернатива за првите опции на Ернесто Валверде. ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ без „влакна на јазикот“ ја коментирал изјавата на Кристијано Роналдо дека трансферот во Јувентус му претставувал нов предизвик во кариерата. ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Спортски.мк и денес е тука да ви ги пренесува случувањата на трансфер пазарот ширум светот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука можете да се потсетите што вчера се ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Голот на Маркус Рашфорд се покажа како пресуден Манчестер Јунајтед да освои три бода на гостувањето кај Тотенхем, но дефинитивно, човек на одлука беше Давид Де ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Поранешниот легендарен напаѓач на Манчестер Јунајтед, Енди Кол се поврзува со тимот на Маклсфилд Таун кој во моментов е воден од неговиот поранешен соиграч од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неколку новинари од Англија вчера открија дека 31 годишниот италијански напаѓач, Џузепе Роси во моментов тренира со првиот тим на Манчестер Јунајтед со цел да ...
  сите 76 | | | веќе видена