Јунајтед

  во

  Пол Погба во моментов игра незаменлива улога во составот на Оле Гунар Солскјер во походот кон што подобар крај на сезоната за Манчестер Јунајтед. Францускиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пред неколку дена во јавноста излегоа шпекулации дека ПСЖ го посакува фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера. Договорот на Шпанецот со „црвените ѓаволи“ ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Венецуела ја победија Аргентина со 3:1 во пријателски натпреварот, а победата беше крунисана со необичниот пенал на Мартинез. Последниот гол на ...
  сите 67 | | | веќе видена

  Челси доби забрана за трансфери, но од следната сезона навивачите сепак ќе може да видат еден нов фудбалер во тимот. Станува збор за Кристијан Пулишиќ кој ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер има три желби на врвот на листата со потенцијални засилувања ова лето за Манчестер јунајтед, а според британските медиуми еден од тие тројца ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Пол Погба во моментов игра незаменлива улога во составот на Оле Гунар Солскјер во походот кон што подобар крај на сезоната за Манчестер Јунајтед. Францускиот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед според пишувањето на англиските медиуми ова лето ќе биде активен на пазарот, а многумина веруваат дека „Црвените ѓаволи“ ќе направат многу ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Утревечер Македонија ја очекува нов, потежок испит, на гостувањето против Словенија во Љубљана, која во првиот меч ремизира со Израел во Хаифа Македонија со ...
  сите 157 | | | веќе видена

  Англискиот весник „Мирор“ откри колку плата добива секој играч од првиот тим на Манчестер Јунајтед. Податоците ја потврдија информацијата огромниот надоместок, ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По вчерашниот натпревар на „Вембли“ во кој Англија ја растури Чешка со 5:0 се остварила средба помеѓу челниците на Манчестер Јунајтед и претставниците на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде се соочува со неочекувани проблеми на две недели до почетокот на првата средба против Манчестер Јунајтед во рамките од ...
  сите 7 | | | веќе видена