Јунајтед

  во

  Вејн Руни открива дека се чувствувал „засрамувачки“ во последните сезони во Манчестер јунајтед и дека немал избор да замине од клубот бидејќи едноставно не ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон е човекот кој го издигна Манчестер Јунајтед меѓу најголемите клубови во светот, а после неговото заминување клубот се соочува со големи ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон е човекот кој го издигна Манчестер Јунајтед меѓу најголемите клубови во светот, а после неговото заминување клубот се соочува со големи ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Гери Невил во специјална емисија зборуваше за неговите искуства во Манчестер Јунајтед од неговиот почеток на кариерата, па се до крајот на истата. Невил откри ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед за медиумите во Англија зборуваше за неговите почетоци во еден од најголемите светски клубови. Невил беше првиот од ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Англија триумфираше над САД со 3-0 на Вембли во меч кој беше последен за Вејн Руни во дресот на „Трите лава“, напаѓачот имаше шанса да се отпише со гол, но ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Вејн Руни доби прилика да се збогува со репрезентацијата на Англија, вечерва на Вембли за последен пат го облече дресот на „Трите лава" и одигра нешто над ...
  сите 36 | | | веќе видена