Јунајтед

  во

  Поранешниот англиски репрезентативец, Мајкл Овен оваа сезона редовно ги коментира и дава прогноза за мечевите од натпреварите во Премиер лигата, па така ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Скај Спортс пренесува интересна сторија пред големото дерби помеѓу Манчестер јунајтед и Ливерпул, теренот на Олд Трафорд денеска бил прскан со лук. Англија Во ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги искажа своите очекувања за претстојниот натпревар од 27. коло во англиското првенство против Ливерпул. – ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во недела го пречекува Ливерпул во големото премиерлигашко дерби, во кое и двете екипи имаат големи амбиции поради важноста на бодовите, но ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Ерик Кантона е легенда на Манчестер јунајтед, и секако не му беше мило кога беше запрашан кој би сакал да ја освои титулата од Премиер лигата, градските ривали ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги искажа своите очекувања за претстојниот натпревар од 27. коло во англиското првенство против Ливерпул. – ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед успеа да оствари уште една голема победа против ривалите во англискиот фудбал на гостувањето на „Стемфорд Бриџ“, па така засега како ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон даде своја верзија за настаните кои придонесоа Кристијано Роналдо да замине од Сантијаго Бернабеу и вели ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги искажа своите очекувања за претстојниот натпревар од 27. коло во англиското првенство против Ливерпул. – ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Почетокот на кариерата на Оле Гунар Солскјер започна како сон, но тешките натпревари допрва доаѓаат. По првиот пораз во неговиот мандат, оној од ПСЖ во ЛШ, тој ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека „нема сомнеж“ дека Оле Гунар Солксјер ќе стане постојан менаџер на Манчестер јунајтед пред дуелот на „Олд Трафорд“ ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Поранешниот прв човек на „кралевите", Рамон Калдерон открива каде пукнала тиквата помеѓу Кристијано Роналдо и Флорентино Перез, проблем биле парите и новиот ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Ливерпул е на првото место на табелата во Премиер лигата, но јасно е дека до крајот на сезоната ќе има жестока борба со Манчестер Сити за шампионската титула. ...
  сите 141 | | | веќе видена

  Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер ги искажа своите очекувања за претстојниот натпревар од 27. коло во англиското првенство против Ливерпул.– ...
  сите 141 | | | веќе видена