Јунајтед

  во

  Манчестер Јунајтед вчера доживеа уште една катастрофа со поразот во гости против Евертон со 4:0. Црвените ѓаволи одлично играа по доаѓањето на Солскјер на ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Манчестер Јунајтед беа поразени од екипата на Евертон со 4:0 – станува збор за најтешкиот пораз на клубот откако за тренер на екипата беше ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед се врати на „старо“ и за жал на нивните навивачи од викенд на викенд се повеќе и повеќе разочарува со своите перформанси. Евидентно е дека ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед вчера беше понижен и со 4-0 загуби од Евертон. Ова е еден од најтешките порази на „црвените ѓаволи“ во последните неколку години. Што е уште ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар против Евертон доживеа вистински дебакл и на „Гудисон Парк“ „црвените ѓаволи“ беа поразени со високи 4:0. ...
  сите 107 | | | веќе видена

  По фантастичниот старт на тренерската кариера во Манчестер јунајтед, Оле Гунер Солскјер и неговиот тим сега рушат негативни рекорди, на последните осум ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Немања Матиќ како ретко кој фудбалер направи храбар потег. Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го победија Евертон со 4:0, а Немања Матиќ ја превзема вината за ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солскјер не го криеше бесот по крајот на натпреварот против Евертон и тој всушност беше едиствениот кој искрено ги поздрави фановите на Манчестер ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и Манчестер Сити во среда ќе го играат дербито на „Олд Трафорд“ и тоа ќе биде исклучително важен натпревар и за Ливерпул кој е во трка за ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Дејвид Мојс во 2013 година го превзема Манчестер Јунајтед како замена за легендарниот Сер Алекс Фергусон. Сер Алекс го избра својот сонародник за наследник, но ...
  сите 107 | | | веќе видена

  Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп испрати провокација до лутиот ривал во пресрет на големото дерби на „Олд Трафорд“ сугерира дека Манчестер јунајтед не може до ...
  сите 44 | | | веќе видена