Јунајтед

  во

  Манчестер Јунајтед и Арсенал вчеравечер одиграа возбудливо дерби во 15. коло на англиската Премиер лига, што заврши нерешено 2:2. Арсенал дојде до водство во ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс често пати знае да испрати критики на сметка на Манчестер Јунајтед, а во последно време беше дежурен ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед и Арсенал одиграа без победник во дербито на 15. коло во англиската Премиер лигата. Вечерашниот дуел на „Олд Трафорд“ донесе од се по нешто, ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Голманот на Манчестер Јунајтед Давид де Хеа застана во одбрана на менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, кој трпи се поголеми критики поради слабите резултати на ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Арсенал ги поделија бодовите во дербито на 15. коло во Премиерлигата, „топчиите“ во два наврати водеа, но „ѓаволите“ се изборија за 2-2. ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Арсенал одиграа возбудлив меч со четири погодока, „топчиите" два пати водеа но „ѓаволите" не дозволија да бидат поразени, Челси со празни ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Може ли полошо на „Олд Трафорд“? Секако, дека може и покрај низата од четири меча без победа на Манчестер јунајтед. Домаќините успеаја да извлечат 2:2 реми во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Манчестер јунајтед и Арсенал ремизираа при конечни 2-2, во дербито од 15. коло во Премиер лигата. „Топчиите“ дојдоа на „Олд трафорд“ со голема самодоверба по ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Голманот на Манчестер Јунајтед Давид де Хеа застана во одбрана на менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, кој трпи се поголеми критики поради слабите резултати на ...
  сите 135 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги демантираше уште еднаш оваа сезона гласините дека голем дел од фудбалерите не го поддржуваат и токму затоа ...
  сите 135 | | | веќе видена