Јунајтед

  во

  24. коло од Премиерлигата донесе неколку возбудливи мечеви, Евертон не победи и покрај тоа што водеше со 2-0 до 94. минута, Челси и со играч помалку не успеа ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Во дербито на 24. коло на Премиер лигата, Челси на „Стемфорд бриџ“ не успеа да ја искористи предноста од играч повеќе. Арсенал успеа да освои голем бод бидејќи ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Манчестер Сити виде многу мака на гостувањето во Шефилд, но ги однесе бодовите благодарение на победата од 1:0 против Јунајтед во рамките на вонредното 24. ...
  сите 65 | | | веќе видена

  24. коло од Премиерлигата донесе неколку возбудливи мечеви, Евертон не победи и покрај тоа што водеше со 2-0 до 94. минута, Челси и со играч помалку не успеа ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Вечерва се играат натпревари од Премиер лигата, а најлудиот го одиграа Евертон и Њукасл. Евертон до 94. Минута водеше со 2:0, но на крајот натпреварот заврши ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Девизата дека нема трофеи доколку не се фрлат огромни средства, најдобро се отсликува во фудбалот и кај тренерите. Иако бројките делуваат неверојатно, но ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Серхио Агуеро покажа зошто е еден од најдобрите голгетери во историјата на Премиер лигата, откако благодарение на негов гол, Манчестер сити стигна до нова ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Англиските таблоиди вчера пренесоа шоканти фотографии од близина на Карингтон центарот во Манчестер, од кои добро можеше да се види дека Серхио Ромеро ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ одлучи да стави крај на својата авантура во МЛС лигата и се врати во Милан, но мора да се напомене дека Лос Анџелес Галакси не чекаше многу ...
  сите 39 | | | веќе видена

  За Манчестер Јунајтед не е ништо ново да потроши голема сума на некој фудбалер, но последните информации се навистина чудни. Англиски „Сан“ пишува дека ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Златан Ибрахимовиќ одлучи да стави крај на својата авантура во МЛС лигата и се врати во Милан, но мора да се напомене дека Лос Анџелес Галакси не чекаше многу ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Нема трофеј доколку не се вложат пари. Ова е паролата до која се држат фудбалските менаџери иако често не успевале на терен да го “наплатат“ вложеното. ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Интер е еден од најактивните клубови во зимскиот преоден рок. Нераѕурите се обидуваат да го пополнат сите слабости кои се појавија во првиот дел од сезоната и ...
  сите 170 | | | веќе видена

  Манчестер Сити се наоѓа пред пласман во финалето на англискиот Лига куп, но Пеп Гвардиола не е премногу воодушевен од ова натпреварување. Сити пред десетина ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Мексиканскиот голгетер Хавиер Хернандез Чичарито е новиот фудбалер на американскиот Лос Анџелес Галакси. Тој доаѓа како замена за Златан Ибрахимовиќ кој го ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Грците искористија стар трик и му нудат на одличниот десен бек на Шефилд јунајтед Џорџ Балдок да игра за нивната репрезентација. Му најдоа и грчки корени по ...
  сите 5 | | | веќе видена