Јунајтед

  во

  Реномираниот француски медиум „Л’Eкип“ пишува дека Пол Погба им се доверил на соиграчите од Манчестер Јунајтед дека сака да си замине. Погба веќе долго време ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Кристијан Ериксен постигна убав гол со кој го реши мечот меѓу Тотенхем и Брајтон и ја сочува серијата успеси на новиот стадион на клубот од Северен Лондон. Во ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед не е во најдобра форма, иако првично имаше голем подем под раководство на Оле Гунар Солскјер. По поразот од Евертон со 4:0, сепак, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Ахмед Хосам Мидо своевремено важеше за еден од напаѓачите кои беа поатрактивни за фудбалските клубови во Премиер лигата, а доказ за тоа е и фактот што ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед не е во најдобра форма, иако првично имаше голем подем под раководство на Оле Гунар Солскјер. По поразот од Евертон со 4:0, сепак, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Многумина не би сакале по слаба серија резултати да играат со актуелниот шампион, но Оле Гунар Солскјер вели дека мечот со Манчестер Сити доаѓа во совршен ...
  сите 107 | | | веќе видена