Јунајтед

  во

  Оле Гунар Солскјер не го криеше восхитот од новата брилијантна партија која ја имаше Маркус Рашфорд во дресот на Манчестер Јунајтед, или поточно беше ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Италијанскиот тренер Антонио Конте вчера се појави на Островот! Конте вчера присуствуваше на натпреварот помеѓу Фулам и Тотенхем на „Кревен Котиџ“. Ова беше ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Алексис Санчез не е еден од фудбалерите кои почувствуваа огромна промена во минутажата по пристигнувањето на Оле Гунар Солскјер, но дури и чилеанската ѕвезда е ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Со Спортски и денес следете се што се случува на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука може да се потсетите што се случуваше вчера на трансфер пазарот. ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рајан Гигс, верува дека „црвените ѓаволи“ на крајот на сезоната во Премиер лигата ќе бидат меѓу четирите прво ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во декември доби отказ од кормилото на Манчестер Јунајтед, но по се изгледа нема долго да остане без работа. „Специјалниот“ се уште припаѓа на ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо во декември доби отказ од кормилото на Манчестер Јунајтед, но по се изгледа нема долго да остане без работа. „Специјалниот“ се уште припаѓа на ...
  сите 52 | | | веќе видена