Југославија

  во

  Нашата соговорничка доктор Емилија Котевска Аврамчева заминала од Македонија, поточно, како што вели, се вратила во Полска во 1986. година. „Јас сум родена во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Нашата соговорничка доктор Емилија Котевска Аврамчева заминала од Македонија, поточно, како што вели, се вратила во Полска во 1986. година. „Јас сум родена во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Зоран Михајлов – Спасовски пред 150.000 гледачи на најголемиот стадион во светот постигна гол против шампионскиот тим на Бразил, бранејќи ги боите на поранешна ...
  | | веќе видена

  Дарко Јаневски Синоќа имало некоја си Евровизија. За Северна пеела пејачка на која не и пречеше промена на името на државата, ама и пречеше кога луѓето ја ...
  | | веќе видена

  На 19 мај 1910 година година во Штип е роден народниот херој Љупчо Арсов, кој како партизан во НОБ го носел псевдонимот Гоце, според македонскиот великан Гоце ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Српскиот НБА кошаркарар Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поранешниот амбасадор, Ристо Никовски во дебатната емисија „Само вистина“ на Канал 5, говореше за случајот на пратеникот Павле Богоевски. Како што истакна, тој ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Српскиот НБА кошаркара Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Српскиот НБА кошаркара Бобан Марјановиќ, заедно со Киану Ривс, се појавува во улога на платен убиец во ударната сцена на третото продолжение на акцискиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Интересна анализа се појави на Јутубе која ја направил Џозев Писнети, во која се прашува „што би било кога би било“ и како денес би изгледала Југославија. Уште ...
  сите 2 | | | веќе видена