Југославија

  во

  Холандското државно обвинителство: Истрагата не покажа кога и како Праљак дошол до цијанкалиум Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Холандското обвинителство ја заврши истрагата за смртта на осудениот воен злосторник Слободан Праљак кој изврши самоубиство со пиење цијанид во судница во Хаг, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Холандското обвинителство официјално ја заврши истрагата за самоубиството на осудениот воен злосторник Слободан Праљак, но без сознанија како тој го ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Холандското државно обвинителство денеска објави дека истрагата за околностите за самоубиството на генералот Слободан Праљак во Хашкиот суд не покажала кога и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ју-носталичар Ноле запеа во Париз: Еве како Ѓоковиќ го интерпретира хитот на Бјело дугме, ова не се пропушта... (видео)Каде е Новак, таму е шоу! Ѓоковиќ во ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Во Солун в петок треба да се одржи првиот состанок на македонско-грчкиот комитет за толкување на историските настани, предвиден со Преспанскиот договор. ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Економска стратегија за нова структура на стопанството Пред Втората светска војна, во тогашна Вардарска Бановина, сегашна Република Македонија, земјоделството ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Прво, воопшто не треба да биде спорно дека грчката опозиција жестоко го одбива договорот поради внатрешни политички интереси: доаѓаат избори и тие прават сѐ за ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Серж Брамерц, обвинител од Механизмот за Меѓународни кривични трибунали (ММКТ) во Хаг предупреди на неприфатливата пракса на величање личности осудени за воени ...
  сите 17 | | | веќе видена