Југославија

  во

  Отворањето нови гранични премини во минатото беше попречувано, бидејќи не посотеја билатерални односи, рече алтернативната министерка за надворешни работи на ...
  сите 124 | | | веќе видена

  Толку долго западнобалканските држави се заглавени во различни фази од интеграцијата кон Европската Унија, заедно со Албанија, Босна и Херцеговина и Косово, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Србија 10 години, Црна Гора 11 години, С. Македонија 14 години. Толку долго западнобалканските држави се заглавени во различни фази од интеграцијата кон ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Толку долго западнобалканските држави се заглавени во различни фази од интеграцијата кон Европската Унија, заедно со Албанија, Босна и Херцеговина и Косово, ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Јатко е роден на 13 февруари 1978 година, и ако неговото име ви делува необично со право е така. Јатко всушност името го добил затоа што такво му го дал кумот, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ова е модерен холокауст, тотално уништување на македонскиот идентитет, истакнал Александар Русјаков, а пренесува Глас на Истра, при своето гостување во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Кварц За влез во ЕУ Србија чека 10, Црна Гора 11, а Македонија 14 години. Толку години овие држави од Западен Балкан се заглавени во разни пристапни фази за да ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Синоќешната „Еден на Еден“ беше прекратка за да ги собере сите анегдоти на Зоран Михајлов и Атанас Костовски. Од времето кога Зоки бил првак на Југославија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Синоќешната „Еден на Еден“ беше прекратка за да ги собере сите анегдоти на Зоран Михајлов и Атанас Костовски. Од времето кога Зоки бил првак на Југославија, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во родната Сирија, Мохамед Касим работел како електричар, но кога дошол во Германија како мигрант, тој морал да се дообучува за да го работи тоа. Иако ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Пред 29 години се случи веќе легенданиот инцидент на “Максимир” во Загреб и тепачката помеѓу навијачите на Динамо, Црвена Звезда и полицијата што е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Тој и од невозможна позиција знаеше да постигне гол и претставуваше страв и трепет за голманите. Имаше богата клупска и репрезентативна кариера. Во првите ...
  сите 3 | | | веќе видена