Југославија

  во

  Овој март нас Европејците два настана нѐ потсетија на злосторствата од минатиот век: пресудата против Радован Караџиќ и настапот на четници во Вишеград, пишува ...
  сите 25 | | | веќе видена

   Венко Андоновски е роден на 30 мај 1964 година во Куманово. Писател, есеист, критичар и книжевен теоретичар, творештвото на Андоновски е исклучително богато. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој во партнерство со порталот Факултети.мк спроведе комплексна анализа на актуелната состојба за да се најде решение не ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На церемонијата на десет годишнината од членството во НАТО, албанскиот премиер Еди Рама изјави дека ситуацијата во регионот е променета и дека земјите повеќе ...
  сите 50 | | | веќе видена

  На церемонијата на десет годишнината од членството во НАТО, албанскиот премиер Еди Рама изјави дека ситуацијата во регионот е променета и дека земјите повеќе ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Поранешниот претседател на република Српска, Радован Караџиќ, кого Хашкиот Трибунал го осуди на доживотен затвор за злосторства против човештвото, кршење на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Директорот на Агенција за млади и спорт, Дарко Каевски, кој истовремено е претседател и на социјал-демократската младина, во синоќешното гостување на „Клик ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро “момче“ Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното шоу „Парови“, нивните ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро “момче“ Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното шоу „Парови“, нивните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Откако Милијана Богдановиќ и нејзиното 53 години постаро момче Милојко Божиќ го напуштиле селото Пилатовиќи за да влезат во реалното шоу „Парови“, нивните ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Радован Караџиќ бил осуден денес пред Меѓународниот казнен суд за поранешна Југославија за најтешки воени злосторства на европска територија по Втората светска ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Земјите членки на Северноатлантската алијанса денеска одлучија да го продолжат мандатот на генералниот секретар Јенс Столтенберг до 30 септември 2022 година. ...
  сите 78 | | | веќе видена