Југославија

  во

  Седумнаесет годишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Седумнаесетгодишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Седумнаесет годишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Седумнаесет годишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Седумнаесет годишната Селма беше истрижена и претепана во Безансон во август од нејзиното семејство, затоа што беше за вљубена во еден млад христијанин Србин. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Американскиот претседател навести дека може да ја напушти земјата ако загуби од Џо Бајден на изборите на 3 ноември. „Политико“ наведува некои од веројатните ...
  сите 176 | | | веќе видена

  Филмот неколку пати ги споил глумците Милан Мариќ и Андреја Кузмановиќ, кои во меѓувреме, станале пријатели и едн на друг подржувачи во работата.Сега заедно ...
  | | веќе видена

  После последната дебата пред претседателските избори во САД закажани за 3 Ноември, двете страни прогласија победа. За изборниот штаб на претсдателот Трамп ...
  сите 23 | | | веќе видена

  После последната дебата пред претседателските избори во САД закажани за 3 Ноември, двете страни прогласија победа. За изборниот штаб на претсдателот Трамп ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Хрватска и Србија се договорија кои локации треба да се пребараат во потрага по преостанатите 1.900 исчезнати лица кои загинаа во војната во 90-тите години, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Македонија и македонскиот народ имаат неколку значајни и особено важни датуми во поновата историја. Почнувајќи од 1893 на денешен ден, па продолжувајќи преку ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Македонија мора да почне преговори со Европската Унија час поскоро, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред Собранието. Откако возеа низ Скопје, демонстратите ...
  сите 246 | | | веќе видена

  – Под насловот „Бугарија-Северна Македонија: јазична кавга“ парискиот весник со демохристијанска ориентација „Ла Кроа“ пишува дека Софија го оспорува ...
  | | веќе видена | слични

  Под насловот „Бугарија-Македонија: јазична кавга“ парискиот весник со демохристијанска ориентација „Ла Кроа“ пишува дека Софија го оспорува постоењето на ...
  сите 546 | | | веќе видена

  „Македонија мора да отпочне преговори со Европската Унија час поскоро, мора да се случи час поскоро да се случи таа меѓувладина конференција Тоа е нашата ...
  сите 246 | | | веќе видена

  „Добар ден Македонијо, нека ни е честит и вековит денот и да го славиме уште многу, многу лета. Ви благодарам што одвоивте од вашето време и денеска сте овде ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Македонија мора да отпочне преговори со Европската Унија час поскоро, мора да се случи час поскоро да се случи таа меѓувладина конференција Тоа е нашата ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Јас барам лидерска средба не затоа што Заев ми е мил туку затоа што мораме да ја надминеме катастрофата со кризата, порача денеска од протестот на опозицијата ...
  сите 246 | | | веќе видена

  Софија го оспорува постоењето на македонски јазик и се заканува да го блокира отворањето на пристапните преговори меѓу Европската унија и Македонија. Софија би ...
  сите 546 | | | веќе видена