Југославија

  во

  Апелациониот суд на ОН му ја зголеми казната на поранешниот лидер на босанските Срби, Радован Караџиќ, на доживотен затвор поради, како што се вели, масовните ...
  сите 174 | | | веќе видена

  Медиумските поддржувачи на Зоран Заев се обидуваат да ја убедат јавноста дека Преспанскиот договор ја гарантира македонската национална определба и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во регионот има храбри луѓе, а пример за тоа е постигнувањето на договор меѓу Грција и Северна Македонија, со кој е решено нешто за кое до пред две години се ...
  сите 19 | | | веќе видена