Југославија

  во

  Лидерот на српските радикали, Воислав Шешељ, на одбележувањето од 20-годишнината од бомбардирањето на тогашна СР Југославија од страна на НАТО, јавно ги запали ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Руските моторџии од “Ноќни волци” денеска им оддадоа почит на жртвите на агресијата на НАТО во тогашната СР Југославија, пред зградата на српската амбасада во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Светскиот вице-шампион Хрватска доживеа незгоден пораз на гостувањето во Будимпешта од 2:1 во меч од квалификациите за ЕП 2020, продолжувајќи со неубедливата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Светскиот вице-шампион Хрватска доживеа незгоден пораз на гостувањето во Будимпешта од 2:1 во меч од квалификациите за ЕП 2020, продолжувајќи со неубедливата ...
  сите 11 | | | веќе видена

  На денешен ден, пред 20 години, НАТО интервенираше во Косово бомбардирајќи го Белград и воените и полициските точки на Србија, откако не успеаја да го убедат ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Чудна дупка се појави во дворот на семејството Азировиќ од Куманово. По површина изгледа мала, но од внатре се шири од двете страни. Семејството Азировиќ живее ...
  сите 11 | | | веќе видена

  За Европската Унија, бомбардирањето на Југославија во 1999 година беше стратешка грешка, смета шефот на Центарот за геополитички истражувања, „Еуроконтинент“, ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Денеска во Србија и на Косово ќе бидат одбележани 20-те години од бомбардирањето на НАТО на Југославија. Имено, во Србија најавено е одржувањето на повеќе ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Србија никогаш нема да ги заборави жртвите на НАТО бомбардирањето на тогашна созјуна Република Југославија кое не ја постигна целта –решение за косовскиот ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Во организација на националистичката Српска радикална партија (СРС) денеска во центарот на Белград се одржа протестен марш по повод 20-годишнината од почетокот ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На денешен ден пред 20 години започнаа воздушните напади на силите на НАТО на тогашна Сојузна Република Југославија. За време на 78-те денови, колку траеше ...
  сите 45 | | | веќе видена